Sommarlyx till vardags

Det första vi gjorde när vi kom hem förut var att korka upp Sangrian! Tror ni jag blev paff när jag fick ett pressutskick med samma gamla Sangria vi drack under vårt år i Barca eller?! Nu finns den alltså färdigblandad och klar här i Sverige på Systemet! Det var ju inte bara smaken vi njöt av kan jag säga -minnena också.

Idag blev det Fjärilskotletter och lök/paprika-spett. Det är fasen vardagslyx att sitta ute och grilla en helt vanlig onsdag i värmen.

Tips! Indiska rear ut kuddar, de här kostade 99 kr st!

Kuddtips nr. 2! Vändbar med två olika mönster 129 kr!

Förutom att äta, dricka och måla naglarna så har vi planerat vår lilla Midsommar-trip i kväll. Jag bara älskar att sitta där ute och filosofera om livet med mannen i mitt liv. Iaf, under den trippen ska vi förnya vårt förlovningslöfte =) med de nya ringarna. Vi måste ju såklart göra en liten ceremoni av det hela. Ps. Tur att jag ska till frisören nästa vecka!

7 reaktion pÃ¥ “Sommarlyx till vardags

  1. kul att höra att den var god! Köpte nänligen den idag på systemet =) ska drickas i helgen! Förreste så kan vi vinka till varandra över kalmarsund, jag kommer vara på andra sidan vattnet på kalmarsidan=) glad midsommar på dig! =)

  2. MMm gott att grilla!

    Du sötis -nu är du med i MODEFLICKAN! ”I Beatas garderob” som jag gjorde med dig, blev riktigt bra!

    Kolla in det och hoppas du blir lika nöjd som mig.

    Kramar

  3. Vilket lyx, vill ocksÃ¥ kunna komma hem duka pÃ¥ egen uteplats och bara njuta…inte samma känsla när man bor i stan med gemensam gÃ¥rd. Men har hittat ett landställe i Norrtälje jag bara vill ha nu hahaa ta en titt i bloggen min ;)

Kommentera

E-postadressen publiceras inte.

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>